Odpowiedź :
Kwas azotowy (V) - HNO3
M(H) = 1g/mol , M(N) = 14g/mol , M(O) = 16g/mol
M(HNO3) = 63g/mol
Masa molowa kwasu azotowego (V) wynosi 63g/mol co oznacza, że 1 mol tej substancji waży 63g
Kwas azotowy (V) - HNO3
M(H) = 1g/mol , M(N) = 14g/mol , M(O) = 16g/mol
M(HNO3) = 63g/mol
Masa molowa kwasu azotowego (V) wynosi 63g/mol co oznacza, że 1 mol tej substancji waży 63g