👤

Przeprowadzono badania w filmik x i okazało się że pracownik pracujący 8 h 5% czasu poświęcona przerwę obiadową 2% zajmuje mu toaleta 13% straci na rozmowę z kolegami przygotowanie stanowiska pracy inne czynności reszty pracy intensywnie pracuje. Oblicz ile czasu intensywnie pracuje? ​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

5% + 2% + 13% = 20%

8h = 100%

x = 20%

8×20 /100 =160/100 = 1,6h = 1godz 36min

8h - 1h 36 min = 6h 24min