klasa 6 matematyka zadanie 2

Odpowiedź:
s = vt
t = x godz
v = 60km/h
s = ?
s = 60km/h * xh = 60x km
odp.B.
t = ymin
s = 60km/h * ymin = 60km/60min * ymin = 1km/min * ymin = ykm
odp.D.
Szczegółowe wyjaśnienie: