👤

Mama kupiła 0,35 kg sera w cenie 21,60 zł za kilogram i 45 dag cukierków w cenie 11,20 zł za kilo, ile zapłaciła??​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

SER

0,35kg – x zł

1kg – 21,60zł

1x = 7,56zl /:1

x = 7,56zl = koszt sera

CUKIERKI

0,45kg – x zł

1kg – 11,20zł

1x = 5,04 zł /:1

x = 5,04zl = koszt cukierków

7,56zł + 5,04zł = 12,60zł - całkowity koszt

ODP. Mama zapłaciła za zakupy 12,60zł.