Odpowiedź :
[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 10 \ s\\v = 12\frac{m}{s}\\szukane:\\a = ?\\\\a = \frac{\Delta v}{t} = \frac{v-v_{o}}{t} = \frac{v}{t}\\\\a = \frac{12\frac{m}{s}}{10 \ s}\\\\a = 1,2\frac{m}{s^{2}}[/tex]
Odp. Przyspieszenie tego motocykla wynosi 1,2 m/s².