Odpowiedź :
Odpowiedź:
H - x
O - 8x
x + 8x = 72g wody
x + 8x = 9x
x = 72g : 9 = 8g ---> masa wodoru (H)
masa tlenu (O) = 8g * 8 = 64g
Mam nadzieję że odpowiedź pasuje.
Odpowiedź:
H - x
O - 8x
x + 8x = 72g wody
x + 8x = 9x
x = 72g : 9 = 8g ---> masa wodoru (H)
masa tlenu (O) = 8g * 8 = 64g
Mam nadzieję że odpowiedź pasuje.