👤

4
Gdy na stojący motocykl o masie 400 kg(wraz z motocyklista) zadziałamy siłą o wartości 1
400 N, to wartość przyspieszenia, z którym ruszy motocykl, wyniesie


Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 400 \ kg\\F = 400 \ N\\szukane:\\a = ?\\\\\\Z \ II \ zasady \ dynamiki\\\\a = \frac{F}{m}\\\\a = \frac{400 \ N}{400 \ kg} = \frac{400 \ kg\cdot\frac{m}{s^{2}}}{400 \ kg}\\\\\underline{a = 1\frac{m}{s^{2}}}[/tex]