👤

Proszę o pomoc potrzebne na jutro. Oblicz siłę grawitacji między Ziemią a ciałem o masie 104 kg. Proszę

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]F_g=G\frac{Mm}{r^2}\\G=6,67*10^{-11}\frac{Nm^2}{kg^2}\\M=5,97*10^{24}kg\\m=104kg\\r=6 371 km=6,37 *10^6 m\\F_g=6,67*10^{-11}\frac{Nm^2}{kg^2}\frac{5,97*10^{24}kg*104kg}{(6,37 *10^6 m)^2}=1020,6N[/tex]

Wyjaśnienie: