Odpowiedź :
M=3Mz
R=3Rz
gz=9,81 m/s²
g=?
m*gz=G*(Mz*m)/Rz²
gz=G*(Mz/Rz²)
g=G*(M/R²)
g/gz=(M*Rz²)/(Mz*R²)
g/gz=(3*Mz*Rz²)/(Mz*9*Rz²)
g/gz=1/3
g=(1/3)gz
g=9,81/3
g≈3,3 m/s²
M=3Mz
R=3Rz
gz=9,81 m/s²
g=?
m*gz=G*(Mz*m)/Rz²
gz=G*(Mz/Rz²)
g=G*(M/R²)
g/gz=(M*Rz²)/(Mz*R²)
g/gz=(3*Mz*Rz²)/(Mz*9*Rz²)
g/gz=1/3
g=(1/3)gz
g=9,81/3
g≈3,3 m/s²