👤

Jaką energię kinetyczna ma samochód o masie 1300 kg, jadący z prędkością 20 m/s? Zapisz
wzór i obliczenia. "


Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane

m-1300

v-20m/s

szukane

E=½m×v²

E=½1300×20 1300:2=650

E=650×20E=13 000J albo 13kJ (zależy w czym masz podać wynik)