👤

Objętość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego o krawędzi podstawy 5cm i wysokości 12cm wynosi:
100cm³
240³
720³
300³ PROSZE TERAZ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a - krawędź podstawy = 5 cm

H - wysokość ostrosłupa = 12 cm

V - objętość = 1/3 * a² * H = 1/3 * 5² cm² * 12 cm = 25 cm² * 4 cm = 100 cm³

Odpowiedź:

V=1/3×Pp×H. Pp=5×5=25

V=1/3×25×12=100cm3