Odpowiedź:
Odp. A
Wyjaśnienie:
Moc P
[tex]P=\frac{W}{t}[/tex]
W- praca, t czas
A.
W=20kJ=20 000J
t=3min=3*60s=180s
[tex]P=\frac{W}{t}=\frac{20000J}{180s}=111,1W[/tex]
B.
W=2J
t=0,5s
[tex]P=\frac{W}{t}=\frac{2J}{0,5s}=4W[/tex]
C.
W=1,65MJ=1 650 000J
t=200h=200*3600s=720 000s
[tex]P=\frac{W}{t}=\frac{1650000J}{720000s}=2,92W[/tex]