Odpowiedź :
dane:
m windy=400kg
t=40s
m pasażera=50kg
h=40m(droga jaką pokonuje winda )
g=10m/s (sekunda do kwadratu)
szukane:
P=?
w=?
wzór na w czyli pracę=F*s
wzór na F czyli siłę =m*g
F=50kg*10m/s(sekunda do kwadratu)=500N
w=500N*40m=20000J
dane:
m windy=400kg
t=40s
m pasażera=50kg
h=40m(droga jaką pokonuje winda )
g=10m/s (sekunda do kwadratu)
szukane:
P=?
w=?
wzór na w czyli pracę=F*s
wzór na F czyli siłę =m*g
F=50kg*10m/s(sekunda do kwadratu)=500N
w=500N*40m=20000J