👤

ile wynosi pole trójkąta o boku 16 cm i wysokości 5 cm?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

p= (a×h):2 = (16×5):2=80:2=40cm kwadratowych

P = ½ * a * h

a = 16 cm

h = 5 cm

P = ½ * 16 * 5 = ½ * 80 = 40 cm²

On Studier: Inne Pytanie