👤

Pociąg przejechał 100 km w ciągu 1 godziny i następnie 160 km w ciągu 2 godzin. Oblicz jego szybkość średnią na całej trasie.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

100km/h

potem

80km/h

średnia tych dwóch prędkości jest równa 90km/h

Odpowiedź:

Dane:

s=260km

t=3h

Szukane:

v=?

v= s/t

v=260km/3h

v=87km/h

(wynik jest zaokrąglony)

Miłego dnia!