👤

Zadanie 4: W kuchence mikrofalowej wykorzystuje się fale o częstotliwości 2,45 GHz. Jaką
długość mają te fale? Przyjmij że prędkość rozchodzenia się mikrofal wynosi 300000km/s.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]\lambda=0,12m[/tex]

Wyjaśnienie:

[tex]f=2,45GHz=2,45*10^9\frac{1}{s}[/tex]

[tex]v=300000\frac{km}{s}=3*10^5\frac{km}{s}=3*10^8\frac{m}{s}[/tex]

[tex]szukane:\lambda[/tex]

[tex]v=\lambda*f/:f[/tex]

[tex]\lambda=\frac{v}{f}[/tex]

[tex]\lambda=\frac{3*10^8\frac{m}{s} }{2,45*10^9\frac{1}{s} }\approx1,2*10^-^1m\approx0,12m[/tex]