👤

Podaj skład procentowy i stosunek masowy 1,5 cząsteczki kwasu mrówkowego.
daje naj


Odpowiedź :

m 1,5 HCOOH=1,5*(2*1u+12u+2*16u)=69 u

Stosunek masowy:

mH:mC:mO=3:18:48=1:6:16

Skład procentowy:

3u---x%

69u---100%

x=4,35%H

18u---x%

69u---100%

x=26,09%C

100%-(4,35%+26,09%)=69,56%O