👤

PLS SZYBKO DAJE NAJJJ
W wyniku spalenia 42 g magnezu w tlenie otrzymano 86 g tlenku magnezu. Oblicz, ile gramów tlenu wzięło udział w tej reakcji chemicznej.
W tej reakcji chemicznej tlenu zużyto


Odpowiedź :

2Mg + O₂ → 2MgO

42g Mg + x O₂ → 86g MgO

42 + x = 86

x = 86 - 42

x = 44 (g O₂)

Odp: W reakcji wzięło udział 44 gramy tlenu.