Odpowiedź :
Odpowiedź:
2*56u 3*71u
reakcja: 2Fe + 3Cl2--> 2FeCl3
x 35g
112g --- 213g
x ---- 35g
x=112g *35g/213g
x= 18,4 g
odp: Z 35g Cl2 przereagowalo 18,4g żelaza
Odpowiedź:
2*56u 3*71u
reakcja: 2Fe + 3Cl2--> 2FeCl3
x 35g
112g --- 213g
x ---- 35g
x=112g *35g/213g
x= 18,4 g
odp: Z 35g Cl2 przereagowalo 18,4g żelaza