Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
a)
Wzrastała o 1,4 m/s
b)
W trzeciej, jak w każdej innej sekundzie wzrosła o 1,4 m/s
c)
Po 5s
v=a*t
v=1,4m/s²*5s=7m/s
d)
przyspieszenie w każdej sekundzie jest takie same, po 10 s jest też równe 1,4m/s²
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
a)
Wzrastała o 1,4 m/s
b)
W trzeciej, jak w każdej innej sekundzie wzrosła o 1,4 m/s
c)
Po 5s
v=a*t
v=1,4m/s²*5s=7m/s
d)
przyspieszenie w każdej sekundzie jest takie same, po 10 s jest też równe 1,4m/s²