👤

FIZYKA
Oblicz jaką prędkość osiągnie samochód którego prędkość początkowa wyniosła 54 km/h po 4 sekundach ruchu z przyspieszeniem 2,5m/s²​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V1 = 54km/h = 15m/s

t = 4 s

a = 2,5 m/s

V2 = V1 + at

V2 = 15 + 4×2,5= 20m/s = 72km/h

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie