👤

masło kosztuje 26,50 zł za 1 kg.Oblicz ile kosztuje :pół kilograma masła,1,35 kg masła

Odpowiedź :

Pół kilograma:

26,50 zł : 2 = 13,25zł

1,35kg:

1,35kg * 26,50zł = 35,775zł ≈ 35,78zł

Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj. ♥

Odpowiedź:

1 kg=26,50 zł

0,5 kg*26,50 zł=13,25 zł - tyle kosztuje pół kg masła

1,35 kg*26,50 zł=35,775≈35,78 zł - tyle kosztuje 1,35 kg masła

Szczegółowe wyjaśnienie: