Zadanie w załłączniku

Odpowiedź:
Pp=6a^2=6×60[cm]^2=6x3600[cm^2]=21600[cm^2]
21600[cm2]>10000cm2=1m2
Potrzebuje 21600cm2 papieru, kartka o 1mx1m nie starczy.
Odpowiedź:
P = 6a²
a = 60cm
nalezy obliczyc pole powierzchni tego szescianu
P = 6 * (60cm)² = 6 * 3600cm² = 21600cm² = 2,16m²
kartka o wymiarach
1m * 1m = 1m²
2,16m² > 1m²
Nie, ta kartka nie wystarczy do wykonania tego pudelka.
Szczegółowe wyjaśnienie: