Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]F_w=3N[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]V=250cm^3=0,00025m^3[/tex]
[tex]d=1200\frac{kg}{m^3}[/tex]
[tex]g\approx10\frac{N}{kg}[/tex]
[tex]szukane:F_w[/tex]
[tex]F_w=d*V*g[/tex]
[tex]F_w=1200\frac{kg}{m^3}*0,00025m^3*10\frac{N}{kg}=3N[/tex]