👤

W skupie rolnik mógł sprzedać wiśnie po 1, 50 zł za 1 kg. Na bazarze wiśnie kosztowały 4, 50 zł za 1 kg.
A) Ile procent ceny 1 kg wiśni w skupie stanowiła cena 1 kg wiśni na bazarze?

Dam duże najjjj!!! plis
kto to widzie niech pomoże
Całe 20 pk. plis


Odpowiedź :

a) 4,50 - 100%
1,50 - x
x = 1,50 • 100% : 4,50 = 150% : 4,50 = 33,(3)%

powodzonka i miłej nocy :))