Matematyka mnożenie ułamków dziesiętnych
Zad 2 i 5 (w załączniku)

Odpowiedź:
2. załączniki
5. Pani Ania kupiła pomarańcze,banany i gruszki.Pomarańcze ważyły 0,6kg,banany 1,25kg,a gruszki 0,4kg.Ile złotych zapłaciła pani ania za owoce??
Banany-3,20zl/kg
Pomarańcze-4,35zl/kg
Gruszki-7,45zl/kg
za pomarańcze: 0,6*4,35=2,61 [zł]
za banany: 1,25*3,20=4 [zł]
za gruszki: 0,4*7,45=2,98 [zł]
RAZEM:2,61+4+2,98=9,59 [zł]
Zad5
0,6×4,35=2,61 cena pomarańczy
1,25×3,20=4 cena bananów
0,4×7,45=2,98 cena gruszek
2,61+4+2,98=9,59 cena za zakupy