Odpowiedź :
Dane:
V=70 m3=70000 dm3
d=0,164 g/dm3
Szukane:
m=?
m=d*V
Obliczenia:
m=0,164 g/dm3*70000dm3
m=11480 g
Odp: Masa helu wynosi 11480 g
Dane:
V=70 m3=70000 dm3
d=0,164 g/dm3
Szukane:
m=?
m=d*V
Obliczenia:
m=0,164 g/dm3*70000dm3
m=11480 g
Odp: Masa helu wynosi 11480 g