👤

Na ciało o masie 2kg działa stałą
siła F=10N. Oblicz przyspieszenie
jakie uzyskuje to ciało. Oblicz
prędkoś jaką uzyska
, po czasie 5sck .​


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

a=F/m

[tex]a = \frac{10kg \times \frac{m}{ {s}^{2} } }{2kg } = 5 \frac{m}{ {s}^{2} } [/tex]

[tex]a = \frac{v}{t} \\ v = a \times t \\ v = 5 \frac{m}{ {s}^{2} } \times 5s = 25 \frac{m}{s} [/tex]

On Studier: Inne Pytanie