Odpowiedź:
1. 6,15 2,29 6,6 2. 30,75
Szczegółowe wyjaśnienie:
1.
a) 2,5 + 3,65 = 6,15
b) 5,75 - 2,8 = 2,95
c) 6+5/6 * 36/10 = 11/6 * 18/5 = 11/1 * 3/5 = 33/5 = 66/10 = 6,6
2.
4/5 = 0,8 [kg]
0,8 kg --- 25,60 zł
0,2 kg --- 24,60 zł : 4 = 6,15 zł
1kg --- 6,15 zł * 5 = 30,75 zł