👤

Motocyklista jedzie z prędkością 72 km/h. Wyraź te wartość w m/s.
Ciało porusza się z prędkością 20 m/s. Wyraź tę prędkość w km/h.
W obu przypadkach zapisz obliczenia.
NA TERAZ 30 PKT


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Motocyklista: 72 [tex]\frac{km}{h}[/tex] = 72 [tex]\frac{1000 m}{3600s}[/tex] = 72 / 3,6[tex]\frac{m}{s}[/tex] = 20 [tex]\frac{m}{s}[/tex]

Ciało: 20[tex]\frac{m}{s}[/tex] = 20[tex]\frac{0,001km}{\frac{1}{3600}h }[/tex] = 20 * 3,6[tex]\frac{km}{h}[/tex] = 72[tex]\frac{km}{h}[/tex]

Wyjaśnienie:

Licze na naj