Te 2 na teraz plssss dam najj

Wyjaśnienie:
[tex]v = 90 \frac{km}{h} \\ t = 10min = \frac{1}{6} h \\ v = \frac{s}{t} \\ s = v \times t[/tex]
[tex]s = 90 \frac{km}{h} \times \frac{1}{6} h = 15km[/tex]
Zad8.
-Ruch jednostajny to taki w którym prędkość jest stała, tzn że w każdej sekundzie ciało pokonuje taką samą drogę
- prędkość 4m/s oznacza że w każdej sekundzie ciało pokonuje drogę równą 4metry.