👤

Helpppp na teraz dam najjj
Rozwiąż zadanie za pomocą równań
Za trzy ołówki i trzy długopisy Kasia zapłaciła 21zl.Długopis jest o 3 zł droższy od ołówka.ile kosztuje ✏️


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - ołówek

x + 3 zł - długopis

3x + 3(x + 3 zł) = 21 zł

3x + 3x + 9 zł = 21 zł

6x = 21 zł - 9 zł = 12 zł

x = 12 zł : 6 = 2 zł

Odp: Ołówek kosztuje 2 zł