Odpowiedź :
Odpowiedź:
x - ołówek
x + 3 zł - długopis
3x + 3(x + 3 zł) = 21 zł
3x + 3x + 9 zł = 21 zł
6x = 21 zł - 9 zł = 12 zł
x = 12 zł : 6 = 2 zł
Odp: Ołówek kosztuje 2 zł
Odpowiedź:
x - ołówek
x + 3 zł - długopis
3x + 3(x + 3 zł) = 21 zł
3x + 3x + 9 zł = 21 zł
6x = 21 zł - 9 zł = 12 zł
x = 12 zł : 6 = 2 zł
Odp: Ołówek kosztuje 2 zł