Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
wzór na stężenie %
Cp=ms/mr * 100%
Cp=15%
ms=?
mr=250g
podstawiamy do wzoru
15%=ms/250g * 100%
ms*100%=15%*250g
ms=37,5g
Odpowiedź:
ms-masa substancji, mr-masa roztworu Cp-stężenie procentowe
ms=? mr=250g Cp=15%
ms=(Cp*mr):100%=(15%*250g):100%=3750:100g=37,5g