👤

Czasd do 9:35 ważne! Wojtek kupił 1 i 1/2 jabłek po 2, 50 zł za kilogram i 2 i 3/5 gruszek po 3, 40 zł za kilogr. Ile reszty otrzyma Wojtek jeżeli zapłaci banknotem 20 zł

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 1/2⇒1,5 kg jabłek po 2,5 zł

1,5*2,5=3,75 zł

2 3/5⇒2 ,6 gruszek po 3,40 zł

2,6*3,40=8,84 zł

zakupy razem

3,75+8,84=12,59 zł

20-12,59=7,41 zł

Wojtek otrzyma 7,41 reszty

Szczegółowe wyjaśnienie: