👤

Oblicz ile gramów glinu potrzeba do otrzymania 100g siarczku glinu powstałego w wyniku reakcji syntezy glinu z siarką​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Do tej reakcji potrzeba 36 g glinu.

Wyjaśnienie:

54u        54u+96=150u

2Al + 3S = Al2S3

x                  100g

54g-----------150g

x----------------100g

(100*54 ) : 150= 5400 : 150 = 36g

On Studier: Inne Pytanie