👤

Oblicz długość pręta o masie 2kg który posiada moment bezwładności równy 0,06 kg*m2 względem osi przychodzącej przez jego koniec i prostopadłej do niego.
Proszę szybko błagam o pomoc


Odpowiedź :

Odpowiedź:

I=mr^2

0.06kg*m^2=2kg*m

m=0.06kg*m^2/2kg

m=0.173m