x zarobki Pana Kowalskiego
x+200 zarobki Pani Kowalskiej
w ciągu roki zarobili razem 72 tys. zł
miesięcznie zarobili 72 ÷ 12 = 6
miesięcznie zarobili 6 tys. zł = 6000zł
x+x+200=6000
2x+200=6000 | -200
2x = 5800 | ÷2
x=2900
2900 zrobki pana Kowalskiego
2900+200=3100 zarobki Pani Kowalskiej
Odp. Miesięczne zarobki Pana Kowalskiego to 2900zł a miesięczne zarobki Pani Kowalskiej to 3100zł.