👤

Fizyka- rozpędzasz się do 10 m/s w 5s. jakiej siły potrzebujesz?.
a=...........=

F=...........= 200N


dałbym zdjęcie ale nie da się wstawić bo całego nie widać.​


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

[tex]a = \frac{v}{t} \\ a = \frac{10 \frac{m}{s} }{5s} = 2 \frac{m}{ {s}^{2} } [/tex]

F=a × m

m= F/a

m= 200N ÷ 2m/s^2 = 100kg