👤

W sklepie Grafit jeden ołówek kosztuje 75 groszy, a zestaw składający się z pięciu takich
ołówków - 4 zł. Pani Ala ma kupić 24 ołówki. Ile zapłaci, jeśli skorzysta z najtańszej opcji?
O ile więcej kosztowałyby ołówki, gdyby kupiła je na sztuki?
PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ! ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

0,75*24=18

5paczek*4=20zł

20:25szt=0,80

ołówki na sztuki bardziej się opłacają

Odpowiedź:

to będzie tak:

5 ołówków za 4 zł

cztery zestawy to 16 zł

16+(0,75*4) 0,75 razy 4 to 3 czyli 16+3=19

więc cały zestaw wyniesie 23 zł

teraz na sztuki:

to będzie :

0,75razy 24 to 18

czyli tańsza będzie oferta na sztuki i jest ona tańsza o 1 zł.