👤

Oblicz czas, w jakim silnik o mocy 12W wykona pracę 24 kJ ?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P = 12W

W = 24 kJ = 24 000 J

-------------------------------------

t = ?

W = P*t   /:P

t = W/P = 24000J/12W = 2 000 s = 33 min 20s

Odp. t = 33 min 20 s