👤

Jaką masę posiada ciało, które uniesione na 15m posiada energię potencjalną 450J?
a)6,75kg
B)6750kg
C)3kg
D)30kg

Dam naj na teraz


Odpowiedź :

[tex]dane:\\h = 15 \ m\\E_{p} = 450 \ J = 450 \ N\cdot m\\g = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\m = ?\\\\Rozwiazanie\\\\E_{p} = mgh \ \ /:gh\\\\m = \frac{E_{p}}{g\cdot h}\\\\m = \frac{450 \ N\cdot m}{10\frac{N}{kg}\cdot15 \m}=3 \ kg\\\\Odp. \ C.[/tex]