👤

Droga hamowania rowerzysty wynosiła 2 m. Jaką prędkość miał na początku, jeżeli hamował z przyspieszeniem -4 m/s²? Jak długo trwało hamowanie?


Plzzz potrzebuje na juz!!!


Odpowiedź :

Dane: S=2m

a=-4m/s²

szukane:

t=??

s=at²/2 /*2

2s=at² //a

2s/a=t² / √

t=√(2s/a)

rozwiązanie:

t=√(2*2m/4m/s²)

t=√4m/4m/s²

t=√1s²

t=1s