👤

3 р.
1. Chleb pszenny kosztuje x zł, a chleb żytni jest od niego o 1 zł droższy.
Zapisz ceny zestawów produktów za pomocą wyrażeń algebraicznych.
cena trzech chlebów
pszennych
cena chleba
żytniego
łączna cena chleba
pszennego i żytniego​


Odpowiedź :

x - cena chleba pszennego (zł)

  • cena trzech chlebów pszennych - [tex]3x[/tex]
  • cena chleba żytniego - [tex]x+1zl[/tex]
  • łączna cena chleba pszennego i żytniego - [tex]x+(x+1zl)=2x+1zl[/tex]