Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
ogólny wzór to:
ClxOy
x-ilośc at Cl
y-ilość at O
liczymy z proporcji:
119u-100%
mCl - 59,7%
mCl=71u masa chloru w cząsteczce
ilość at Cl
x=71u/35,5u=2 at Cl
119u-100%
mO - 40,3%
mO=48u masa tlenu w cząsteczce
ilość at O
y=48u/16u=3
Cl₂O₃ tlenek chloru(III)