👤

Grześ przygotowując doświadczenie z chemii nalał do dwóch szklanek łącznie 176 ml wody. Gdy z pierwszej szklanki wylał 8ml a z drugiej 18 to w pierwszej szklance było dwa razy więcej wody niż w drugiej.
ile było w pierwszej szklance a ile w drugiej szklance na począdku

Ratujcie pliss


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x-woda w 1 szklance

y-woda w 2 szklance

x+y=176

x-8=y-18

x=176-y

176-y-8=y-18

x=176-y

-2y=-186

x=176-93

y=93

x=83

y=93