Odpowiedź :
a) 2Mg+O2--->2MgO
24g xg 40g
24g+x=40g
x=16 g
b) Dane:
m=16 g
d=1,43 g/dm3
Szukane:
V=?
V=m/d
Obliczenia:
V=16g/1,43 g/dm3
V=11,19 dm3
a) 2Mg+O2--->2MgO
24g xg 40g
24g+x=40g
x=16 g
b) Dane:
m=16 g
d=1,43 g/dm3
Szukane:
V=?
V=m/d
Obliczenia:
V=16g/1,43 g/dm3
V=11,19 dm3