👤

Witajcie moi drodzy, mam wielką prośbę. Chciałabym, aby ktoś pomógłby mi rozwiązać to zadanie. Bardzo, ale to bardzo Was proszę o pomoc. Oto treść:

"Czy siła 100 N wystarczy aby przesunąć 15 kilogramowy betonowy blok po drewnianym podłożu? Współczynnik tarcia statycznego betonu o drewno to 0,62."

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, dam pięć gwiazdek i "naj". ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Tak, siła 100 N wystarczy, aby przesunąć 15 kilogramowy blok.

Wyjaśnienie:

[tex]F_{n} = F_{g} = m*g = 15*9,81 = 147,15 \ [N]\\F_{t} = \mu*F_{n} = 0,62*147,15 = 91,233 \ [N]\\\\100 \ N > 91,233 \ N[/tex]

Siła tarcia jest mniejsza niż siła 100 N.

On Studier: Inne Pytanie