Z danych liczbowych przedstawionych na rysunku wnioskujemy, że napięcie źródłowe ma wartość?
Proszę o pomoc!

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
U1=6V
R2=6 omów
I=2A
Oblicz U
Obliczam napięcie U2
U2=I*R
U2=2A*6V/A
U2=12V
Napięcie źródła przy połączeniu szeregowym
U=U1+U2
U=6V+12V
U=18V