Odpowiedź :
Zadanie 1
mFeCl3=56u+3*35,5u=162,5u
56u---162,5u
xg---80 g
x=27,57 g
Zadanie 2
mCuSO4=64u+32u+4*16u=160u
64u---x%
160u---100%
x=40%Cu
Zadanie 1
mFeCl3=56u+3*35,5u=162,5u
56u---162,5u
xg---80 g
x=27,57 g
Zadanie 2
mCuSO4=64u+32u+4*16u=160u
64u---x%
160u---100%
x=40%Cu