👤

Bardzo proszę o pomoc!!! W reakcji 60g tlenku żelaza (lll) z 6,75 g węgla otrzymano żelazo i 24,75g tlenku węgla (lV). Oblicz masę otrzymanego żelaza.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2FeO + C ----> 2Fe + CO₂

m Fe = 56 g

m FeO = 72 u

m Fe = 56 u  

z 2 * 72 g FeO powstaje 2 * 56 g Fe

         x g FeO -------------- 56 g Fe

m FeO = 2 * 72 g * 56 g / 2 * 56 g = 72 g